Енергія Сонця

08.08.2019

Енергія Сонця

Вирішено питання генерації електроенергії сонячними станціями приватних домогосподарств (СЕСд). Закон України від 11.07.2019 №2755-VIII офіційно опубліковано.

Основні положення нового Закону, які містять більше можливостей:

  • домогосподарство може розміщувати СЕСд до 30 кВт як на даху, так і на землі;
  • вирішено питання встановлення відповідно до курсу євро «зеленого» тарифу СЕСд, розташованих на земельних ділянках, які було введено в експлуатацію до набрання чинності Закону України «Про альтернативні джерела енергії»;
  • врегульовано рівень «зеленого» тарифу для об'єктів відновлюваної енергетики потужністю до 150 кВт.
  • для суб'єктів господарювання, приватних домогосподарств і споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, "зелений" тариф встановлюється до 1 січня 2030 року.

Довідка:

Альтернативні джерела енергії - це відновлювані джерела енергії, до яких відноситься енергія сонячна.

«Зелений» тариф - спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики, зокрема на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), з альтернативних джерел енергії (а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями).

Дбати про навколишнє середовище, виробляти «чисту» енергію, повернути інвестиції у вкладені проекти - такі цілі Закону, з яким ми продовжимо вас знайомити.

Компанія Vertis Law Firm допоможе та знайде відповіді на Ваші питання щодо домашніх сонячних електростанцій. Звертайтесь до кваліфікованих адвокатів.