Напустити туману і ввести в оману

09.04.2019

ХТО ПРИЙШОВ ПЕРЕВІРИТИ ВАС?

Новини Держпродспоживслужби на офіційній сторінці закликають бути обачними. Так за інформацією окремих головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, невстановлені особи із підробленими посвідченнями інспекторів або посвідченнями представників громадських організацій у сфері захисту прав споживачів здійснюють перевірки суб'єктів господарювання щодо виконання ними вимог у сфері харчового законодавства та захисту прав споживачів. Вказані особи погрожують суб'єктам господарювання штрафними санкціями за нібито встановлені порушення та вимагають від них грошову винагороду за не накладання таких санкцій.

Відповідно до ч.4 ст. 4 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року виключно законами встановлюються органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Лише Держпродспоживслужба та її територіальні органи мають право здійснювати заходи державного нагляду та контролю за господарською діяльністю у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, захисту споживачів.

Громадські організації не наділені повноваженнями здійснення державного контролю у вказаних сферах, а також застосування санкцій за порушення вимог законодавства.

Перед початком перевірки представник Держпродспоживслужби зобов'язаний пред'явити службове посвідчення та зробити запис у журналі реєстрації заходів державного нагляду (контролю) (за наявності такого журналу у суб'єкта господарювання), у разі, коли на підприємство прийдуть «псевдоінспектори», потрібно звертатися до Нацполіції.

Офіційне посилання на сайті:

https://www.consumer.gov.ua/News/4899/Uvaga!_Oruduyut_shakhrai!

Фото https://pixabay.com