НЕРУХОМІСТЬ І ЗЕМЛЯ

22.08.2019

Питання завжди актуальне та практичне: «Які права нового власника на земельну ділянку, якщо у власність переходить нерухоме майно?»

Дійсно, щоразу при укладені договорів намагаємося отримати більше інформації про власників, користувачів, відповідні документи, що це засвідчують. Згідно ст. 120 Земельного кодексу України, у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти.

Якщо особа набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення. Але укладення договору про перехід землі до нового власника можливе лише після її оформлення в окрему ділянку та присвоєння кадастрового номера.

Після набуття права власності або права користування нерухомим майном до нового власника переходить право власності або користування земельною ділянкою на якій вони розташовані, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього хазяїна, ці вимоги визначені в ст.120 ЗК України та ст. 377 ЦК України.

В разі, якщо ж право власності отримують одразу декілька осіб, право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

Підсумуємо, після укладення договору купівлі житлового будинку, будівлі або споруди:

  • право власності або користування земельною ділянкою автоматично переходить до нового власника;
  • припиняється право на земельну ділянку у попереднього господаря;
  • якщо ділянка знаходилась в користування, відповідно новий власник оформлює її в своє користування.

Наша компанія VertiS Law Firm надає практичні поради та правовий аналіз документів. Звертайтесь і ми вам допоможемо.

Фото pixabay.com