Оренда державного та комунального майна 

11.11.2019
pixabay
pixabay

Закон України "Про оренду державного та комунального майна", прийнятий 03.10.2019, передбачає нову процедуру передачі об'єктів державної та комунальної власності в оренду.

Ø Відкрита інформація щодо угод оренди державного та комунального майна.

Основний ресурс - Прозорро. Продажі. Сьогодні Фонд держмайна веде облік лише державного майна. Закон передбачає відкриту інформацію для всіх: скільки, якого майна, по якій ціні здається в оренду. Перехідний період для органів центральної та місцевої влади до 01.10.2020 року.

Ø З 01.02.2020 року всі нові договори оренди укладатимуться лише через електронну торгову систему, всі комерційні договори оренди - через онлайн аукціон.

Процедура торгів буде відбуватись через електронну торгову систему Прозорро. Продажі. Відкрита інформація про лот для всіх потенційних орендарів державного та комунального майна.

Ø Закон спрощує процедуру отримати державне та комунальне майно в оренду як для бізнесу так і фізичним особам.

Якщо майно не використовується державою, то Закон передбачає процедуру та строки щодо того, як отримати це майно в оренду.

Ø Прискориться процедура оренди майна.

За новим законом тривалість всієї процедури прогнозують до 95 днів.

Ø Новація Закону: для оренди майна є два типи Переліків - майно, яке здається через аукціони (комерційно-привабливе майно), та майно, яке може надаватись в оренду без конкурсної процедури.

Яка з цього вигода? В органів влади буде можливість визначати об'єкти, які є найбільш цікавими з комерційної точки зору, щоб отримати за них максимальний прибуток.

Ø Стартова орендна плата на аукціонах буде розраховуватись від його балансової вартості.

Обов'язкова оцінка лише для випадків, коли організація хоче орендувати майно без конкурсу.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 01.02. 2020 року (певні його положення з 01.10.2020 року).

Слідкуйте за змінами разом з командою професіоналів Vertis Law Firm та звертайтесь за правовою допомогою.