ПІДСУМКИ ГРУДЕНЬ

27.12.2019
фото pixabay.com
фото pixabay.com
  • Цифри з бюджету

13.12.2019 опубліковано Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». При подачі позовної заяви судовий збір потрібно рахувати за новими ставками виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб у відповідності до Державного бюджету https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/294-20 .

Для полегшення процесу розрахунку судового збору діє сервіс на сайті Судової влади України: https://court.gov.ua/affairs/sudytax/.

  • Єдина база даних звітів про оцінку

05.12.2019 року прийнято ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» (документ ще не набрав чинності). Введено поняття - Єдиної бази даних звітів про оцінку. Це державна автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних, програмне забезпечення, модуль електронного визначення оціночної вартості, сервіс послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об'єкта нерухомості. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/354-20

  • Землі оборони

Доповнено ст. 4 ЗУ «Про використання земель оборони» новою частиною такого змісту: «Землі оборони, призначені для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, можуть використовуватися для розміщення засобів зв'язку, навігації та спостереження (радіотехнічного забезпечення), що належать підрозділам об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України, з погодженням умов розміщення та експлуатації зазначених об'єктів з Міністерством оборони України».

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/296-20

  • З'їзд арбітражних керуючих

Відбувся установчий з'їзд арбітражних керуючих України й за результатами заходу принято ряд важливих рішень. Також Наказом мінюст України № 4078/7 затверджено персональний склад Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v4078323-19