ПІДСУМКИ ЛИПЕНЬ 2019

02.08.2019

Прийнято за основу ряд законопроектів:

  • про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за вказані злочини (реєстр. № 6607);
  • про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручників або засуджених на тимчасово окупованих територіях України та за її межами (реєстр. № 8205).
  • Допомога

Постановою КМУ від 22.05.2019 №565 затверджено Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Ця постанова набирає чинності з 01.01.2020 року

  • Робоче місце

Указом Президента України затверджено Положення про Офіс Президента України, який є постійно діючим допоміжним органом, утвореним Президентом України відповідно до п.28 ч.1 ст.106 Конституції України.

  • Служба зайнятості

Міністерство соціальної політики України Наказом від 14.06.2019 року №945, затвердило Положення про державну службу зайнятості.

  • Мобільний інтернет

Президент України видав Указ «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету», з метою забезпечення максимального покриття території України мережами рухомого (мобільного) зв'язку, для отримання громадянами України переваг та можливостей цифрового світу, насамперед у сферах освіти, медицини, електронної комерції, адміністративних послуг, розвитку електронної демократії.

  • Правова освіта

КМУ погодився з пропозицією Міністерства юстиції стосовно реалізації у 2020-2022 роках правопросвітницького проекту "Я маю право!" з метою підвищення рівня юридичної грамотності населення, обізнаності населення про гарантовані права, механізми їх реалізації та захисту, формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, популяризації правових способів розв'язання проблем людей в Україні для поліпшення доступу кожного до правосуддя.

  • Етика

Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило Кодекс етичної поведінки працівників Національного агентства з питань запобігання корупції. Кодекс визначає сукупність моральних та професійно-етичних принципів, правил та вимог, які регулюють засади поведінки працівників під час виконання ними своїх службових повноважень.

  • Плануємо відпустку

КМУ видав розпорядження про схвалення проекту Протоколу між Урядом України та Урядом Аргентинської Республіки про внесення змін до угоди. Строк перебування без віз громадян України та Аргентини на територіях обох держав збільшено до 90 днів.