Підсумки: листопад 2018 року

30.11.2018

Ваш заголовок буде тут

Введіть підзаголовок тут

Підсумки: листопад 2018 року

  • Воєнний стан

Указом президента України, затвердженого Законом № 2630-VIII від 26.11.2018, В Україні введено воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року. Із застереженням щодо території введення воєнного стану: в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2630-19

  • Немає ухвали слідчого судді? Є Інструкція

Наказом Міністерства Внутрішніх справ України від 01.10.2018 №806/3105/5 затверджено Інструкцію про заходи щодо дотримання вимог законодавства при затриманні без ухвали слідчого судді, суду осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, та обранні стосовно підозрюваних запобіжного заходу - тримання під вартою під час досудового розслідування.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1190-18

  • Екстрадиція за КПК України

Внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу України у зв'язку з ратифікацією Третього додаткового протоколу та Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників. Описано процедуру екстрадиції та процесуальні дії слідчого, слідчого судді, уповноваженого (центрального) органу України на відповідних стадіях.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2577-19

  • Заслужена винагорода

Внесено зміни до Порядку виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця. Так, державний виконавець нараховує 10 % суми заборгованості із сплати аліментів, якщо сума заборгованості перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців. Приватний виконавець, який забезпечив у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", фактичне виконання в повному обсязі виконавчого документа немайнового характеру, за яким боржником є фізична особа, одержує основну винагороду в розмірі 4 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, та за виконавчим документом немайнового характеру, за яким боржником є юридична особа, - в розмірі 8 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/909-2018-%D0%BF

  • Безпека дорожнього руху

Набрав чинності наказ МВС України від 18.09.2018 № 764, яким затверджено Положення про службу безпеки дорожнього руху Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

В Положенні визначено права, основні завдання та функції служби.https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1121-18

  • Митниця

Внесено зміни до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2612-19

  • Зазначаємо правильно

Внесені зміни до деяких законодавчих актів України щодо застосування терміну «особа з інвалідністю» замість «інвалід» та похідних від нього.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2581-19

  • Співпраця

Міністра юстиції України уповноважено на підписання Договору між Україною та Арабською Республікою Єгипет про взаємну правову допомогу у цивільних та господарських справах.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/197/2018-%D1%80%D0%BF

  • День в календарі

Указом президента встановлено відзначати щороку 24 січня в Україні День зовнішньої розвідки України.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381/2018

VertiS LAW FIRM - це кваліфікована правова допомога у різних сферах права, нестандартні підходи до вирішення поставлених клієнтами завдань та прозора система взаємодії з клієнтами.