Підсумки січня 2019 року

31.01.2019
  • Вибори в Україні

Українці будуть вибирати президента країни. З січня до 03.02.2019 ЦВК закінчить прийом кандидатів, а до 18.02.2019 утворюють виборчі комісії. До 25.03.2019 виборці зможуть уточнити свої дані, змінити місце голосування. З 29.03.2019 виборча кампанія буде вважатися завершеною, а 31.03.2019 день голосування.

  • Земля

З 01.01.2019 року в дію вступив ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» 10.07.2018 №2498-VIII.

  • Законом передбачено передачу земель колективної власності ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності.
  • Визначено процес завершення розпаювання до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов'язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність.
  • Порядок здійснення обміну земельної ділянки державної або комунальної власності, розташованої у масиві земель сільськогосподарського призначення, на іншу земельну ділянку в цьому ж масиві. Такий обмін здійснюється за умови, якщо обидві земельні ділянки мають однакову нормативну грошову оцінку або різниця між нормативними грошовими оцінками становить не більш як 10 відсотків.
  • Лісосмуги відносяться до земель сільськогосподарського призначення, врегульовано їх передачу в оренду. Об'єднані територіальні громади можуть створювати комунальні підприємства і закріпляти лісосмуги в постійне користування, що дозволить зберегти лісосмуги від знищення.
  • Зазначено ряд питань щодо польових доріг, які можуть бути надані в оренду, або користування без обмеження доступу інших орендарів до земельних ділянок.
  • Законом також уточнюється, хто може ініціювати інвентаризацію земель: власники, орендарі земель або місцеві ради. Це дозволить громадам виправити всі помилки для внесення земельних ділянок у Державний земельний кадастр.

· Виявлені при інвентаризації нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку. До речі, 20.12.2018 ВР в десятий раз продовжила мораторій на продаж сільгоспземель.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2498-19

  • Плануємо відпустку

Постановою КМУ затвердженого угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Східної Республіки Уругвай про взаємне скасування візових вимог.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1166-2018-п

  • Гостинність

Прийнято Наказ Міністерства закордонних справ України №525 від 06.12.2018 «Про затвердження Змін до Вимог до оформлення віз в електронному вигляді». В Додатку 3 до Вимог до оформлення віз в електронному вигляді зазначено Перелік держав,
громадянам яких оформлюється е-Віза.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1419-18

Адвокатське бюро «VertiS» - це кваліфікована правова допомога у різних сферах права, нестандартні підходи до вирішення поставлених клієнтами завдань та прозора система взаємодії з клієнтами.