Підсумки травня 2019 року

03.06.2019

ПІДСУМКИ ТРАВЕНЬ 2019

  • Питання корупції

Відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 01.02.2019 №605 внесено зміни до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Зміни стосуються подачі відповідного розпорядчого документа разом з інформаційною карткою до розпорядчого документа про накладення (скасування розпорядчого документа про накладення) дисциплінарного стягнення на особу за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень та затверджено форму Інформаційної картки.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0296-19

  • Зміни до кодексів

В цілях збереження українських лісів до деяких законодавчих актів України, а саме КУпАП (ст.64 Порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини, заготівлі живиці, ст.65 Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка) та КК України (ст.201-1 Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України, ст.246 Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу), внесено зміни й збільшено розмір штрафу та ставку розміру визначення істотної шкоди.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2708-19

  • Домашнє насильство

Затверджено Порядок проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства. Додатком до Порядку є Форма оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, в формі формуляру з питаннями.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0333-19

  • Українська сім'я

Указом президента затверджено додаткові заходи щодо розробки державної підтримки сім'ї, охорони материнства, батьківства та дитинства. Зокрема заплановано збільшити розміри при народженні дитини, а також передбачити збільшення видатків на фінансування програм надання державної підтримки сім'ям з дітьми.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/214/2019

  • Шануємо батька

Указом Президента України 18.05.2019 встановлено День батька, святкуємо у третю неділю червня.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/274/2019