ПІДСУМКИ ВЕРЕСЕНЬ 2019

30.09.2019
  • Зменшили тиск на бізнес

Внесено зміни до Кримінального Кодексу України та виключено ст. 205 Фіктивне підприємництво (закон вступив в силу 25.09.2019).

До ст. 212 Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), внесено зміни в частині збільшення санкцій за вчинення кримінального правопорушення:

1. Умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах, -

карається штрафом від 3 тисяч до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

2. Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах, -

карається штрафом від 5 тисяч до 7 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Окрім того, законодавці збільшили сумe для визначення значного розміру коштів.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/101-20

  • Спростили порядок

Виключено статтю 9 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", яка визначала, що з метою забезпечення контролю за здійсненням приватизації з числа депутатів утворюється Спеціальна контрольна комісія ВР з питань приватизації. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-20

  • Реформи в дії

Верховна Рада прийняла ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19.09.2019 та внесла зміни до законодавчих актів щодо трудової діяльності прокурорів, зміни назви органів прокуратури та інше.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/113-20

  • Кодекс України про адміністративні правопорушення

ВР прийняла ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (набрання чинності відбудеться 25.12.2019). Зміні підлягають стаття 145 «Порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями, дозволами» та стаття 164 «Порушення порядку провадження господарської діяльності». https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/102-20

  • Новий суд працює

Законодавчий орган прийняв ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду» від 18.09.2019.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/100-20

  • Штрафні санкції відтерміновано

ВР прийняла ЗУ від 12 вересня 2019 року та внесла зміни до Митного кодексу України щодо відстрочення застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/73-20

  • Нові інструкції нотаріусів

Мінюст видав Наказ 15.08.2019 №2567/5 Про затвердження Змін до Правил ведення нотаріального діловодства, з метою вдосконалення порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0931-19

  • Про імпічмент

Прийнято ЗУ «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)». Закон визначає правові та організаційні засади притягнення Президента України до конституційної відповідальності шляхом усунення з поста в порядку імпічменту. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/39-20

Фото pixabay