Порядок отримання лікарняних під час карантину

14.01.2021

          Міністерство охорони здоров'я України наказом від 27.04.2020 р. № 963 внесло зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, а саме щодо можливості дистанційного відкриття лікарняного листка. Таким чином на період проведення заходів запобігання коронавірусної хвороби (COVID-19), а також попередженню спалахів епідемії в Україні, відкриття листків непрацездатності може здійснюватися лікарем, що надає первинну медичну допомогу на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв'язку або інтернет-телефонії з обов'язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого

         Крім того, наказом МОЗ № 963 встановлюється і порядок видачі лікарняних листків особам, що знаходяться на самоізоляції та обсервації, листок непрацездатності видається лікуючим лікарем на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я.

    На період карантину надається допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) (п.5, 51 частини 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

    Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання, перебування у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним, виплачується Фондом соціального страхування України застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.     
Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

      У разі захворювання дитини віком до 14 років листок непрацездатності отримує один із працюючих батьків. У такому разі Фонд соціального страхування України оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня хвороби, але не більше 14 календарних днів, крім випадків, коли дитина перебуває на стаціонарному лікуванні.

  Розмір виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності на період карантину

          Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", особам, які перебувають у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу, за винятком медичних працівників, яким допомога по тимчасовій непрацездатності у таких випадках виплачується в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

           Молодший радник VertiS LF Усольцева Софія