ПРОТИДІЯ РЕЙДЕРСТВУ

19.03.2019

ПРОТИДІЯ РЕЙДЕРСТВУ

В попередній статті https://www.vertislf.com/l/zakhist-agrobiznesu/ ми розглянули питання безпеки діяльності компаній агросектору.

Продовжуємо тему та звернемося безпосередньо до апарату агрокомпанії, який алгоритм дій повинен бути для її стабільної успішної діяльності.

Законодавча база.

Знання Закону та уміння його застосувати - це основа, на якій будується ваша компанія. Починаючи з її реєстрації, і до складення типових документів, які компанія використовує в своїй діяльності. А також, слідувати Закону. І не залежно від того, чи це збори власників компанії, чи це інструкція вашого співробітника, чи договір оренди землі. Ви повинні бути послідовні в діях та вчинках, щоб ваші документи, чи, навіть, пункти того чи іншого договору, не грали ролі проти вас при розгляді справи в суді чи в інших випадках. Думаю, що всі погодяться, що грамотне складення документів та розподіл обов'язків в компанії в цілому позитивно впливає на її діяльність.

Ваша адреса.

Важливим елементом є також і забезпечення актуальної контактної інформації про компанію в державних реєстрах та налаштування постійного і своєчасного моніторингу офіційної кореспонденції, яка надходить за адресою зареєстрованого місцезнаходження компанії (адресою в державному реєстрі). Тому що кожен пропущений лист або судова повістка може стати великою проблемою при вирішенні можливих ситуацій. Також слід подбати про актуальність електронної пошти компанії, внесеної до державного реєстру. Наприклад, відповідно до пункту 11-1 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, про подачу заяви на реєстрацію прав державний реєстратор невідкладно з моменту отримання такої заяви повідомляє про нього власника об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву, при наявності в Державному реєстрв прав відомостей про електронну адресу власника як адреси для зворотного зв'язку.

Реагувати вчасно.

Від швидкості вашої реакції інколи залежить дуже багато. Безумовно, є вивірені дії, які потрібно виконувати послідовно і без поспіху, але практика показує, що коли є проблема, повинна бути «кнопка виклику» вашої команди для швидкого реагування.

Наприклад, одним з дієвих способів захисту земельної ділянки вважається звернення до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, що при Міністерстві юстиції України («Антирейдерська комісія»). Предметом розгляду Комісії є виключно процедурні порушення, вчинені державним реєстратором (нотаріусом) під час здійснення реєстраційних дій, а не оцінка суті угод, на підставі яких відбуваються такі реєстраційні дії. Комісія не встановлює недійсність договорів, недотримання зобов'язань за договорами тощо. У разі виникнення спірних правовідносин, які потребують доказування, необхідно звертатися до суду та правоохоронних органів. Також запроваджено механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав і Держгеокадастром. Це дає можливість уникнути реєстрації подвійних договорів оренди землі. Також відомо, що Міністерство юстиції України готує протокол обміну даними з Єдиним державним реєстром судових рішень для перевірки державними реєстраторами справжності наданих заявниками судових рішень. Послідовність таких дій і заходів повинна зменшити кількість незаконних дій з нерухомим майном.

Важелі управління

Власникам аграрного бізнесу необхідно здійснювати профілактичні заходи щодо протидії рейдерству. При цьому потрібно приділяти увагу частим перевіркам контролюючих органів, запитам від інших підприємств, акціонерів, учасників. Потрібно регулярно здійснювати моніторинг активів, забезпечити охорону нерухомого майна, вести ефективне корпоративне управління. Також є достатньо важливим питанням щодо збереження конфіденційної інформації співробітниками. Потрібно розробити положення про конфіденційну інформацію та контролювати режим його дотримання.

VertiS LAW FIRM допоможе вам організувати юридичну діяльність в вашій компанії. Досвід роботи дозволяє нам швидко провести перевірку документації, типових договорів, інструкцій та надати допомогу в складенні та розробці нових.

Наше співробітництво налагодить роботу вашого юридичного сектору, що в подальшому надасть вам переваги серед інших агрокомпаній у взаємодії з органами влади, контрагентами та іншими учасниками господарських відносин.

Керуючий партнер VertiS LAW FIRM 

Дмитро Шапарьков