РЕЙДЕРСТВО В РЕЄСТРАЦІЇ.

22.03.2019

     Земельна ділянка для аграрного бізнесу це основа для ведення господарства. Землі сільськогосподарського призначення складають 71 % від загальної площі нашої держави. І завданням земельного законодавства є регулювання земельних відносин з метою забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель.

     Законодавство може бути одним із інструментів рейдерів. Розбіжності, та прогалини в законі дають можливість для різних «маневрів». Нерухоме майно- земельна ділянка, підлягає державній реєстрації, однак і на сьогоднішній день відсутня єдність з багатьох питань з регулювання реєстраційних процедур. Таким чином, на сьогодні набуття права власності та реалізації повноважень власника вже залежить не тільки від волевиявлення, але й від рішень, дій органів реєстрації, які також бувають незаконними, внаслідок чого відбувається припинення права на нерухоме майно у добросовісного набувача. Державними реєстраторами речових прав на нерухоме майно є також нотаріуси. Згідно з ч.2 ст. 28 Закону України «Про нотаріат», держава не несе відповідальності за шкоду, заподіяну неправомірними діями приватного нотаріуса у процесі здійснення ним нотаріальної діяльності та функцій державного реєстратора прав на нерухоме майно.

     Судова інстанція. Часто зустрічаємо на практиці винесення неправомірних судових рішень з грубим порушенням правил підсудності, а також без виклику сторін, чи за видуманими обставинами, чи на підставі сумнівних доказів, які підмінюють правовстановлюючі документи. Також проблемним є питання щодо визначення підсудності. Справи між фізичними/юридичними особами вирішуються цивільними/господарськими судами, однак поряд з цим існує потреба оскарження неправомірного рішення державного реєстратора, яке розглядається за правилами адміністративного судочинства.

     Наступного разу ми розглянемо конкретні випадки порушень, які зафіксовані в судових рішеннях. Пам'ятаємо, що knowledge is power (знання це сила) і важливим є враховувати досвід інших та забезпечити в своїй компанії ефективну «юридичну систему охорони».

     Ми надаємо Вам кваліфіковану юридичну підтримку, і готові використати свої знання - свою силу на повну для успішної діяльності Вашого бізнесу. Приєднуйтесь до нас!

     Керуючий партнер VertiS LAW FIRM

     Дмитро Шапарьков