РИНОК ЗЕМЛІ

31.07.2019

Скасування мораторію на землю все ближче. Зміни, на які очікують в країні.

Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами (ст. 3 ЗК України).

Відповідно до ст.90 ЗК України, власники земельних ділянок мають право продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину.

В Перехідних положеннях ЗК України, встановлено мораторій на відчуження:

  • земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,
  • земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, крім передачі їх у спадщину, обміну та вилучення (викупу) для суспільних потреб.

Мораторій не розповсюджується на земельні ділянки для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства.

ВР України прийняла закон, який подовжує заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення до 2020 року. Скасування мораторію є однією з вимог ключового кредитора України - Міжнародного валютного фонду, і прописано в коаліційній угоді.

Передумовою для відкриття ринку землі має бути прийняття основного закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» та визначення механізму в цілому. Отже, очікуємо заявлені зміни вже до кінця року.

Команда Vertis Law Firm слідкує за змінами та супроводжує проекти щодо спірних земельних ділянок, визначення їх правового статусу. Звертайтесь і отримайте консультацію адвоката.