Cкасування адвокатської монополії

18.11.2019

Комітет ВР України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні:

  • законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії);
  • Висновок Конституційного Суду України від 31.10.2019 року (визнано відповідність законопроекту "Про внесення змін до конституції України щодо скасування адвокатської монополії" вимогам статті 157, 158 Конституції України").

Питання розглядається щодо внесення необхідних змін до Конституції України:

  • забезпечення права кожного на отримання професійної правничої допомоги;
  • скасування адвокатської монополії.

В колі юристів очікують на прийняття законопроекту та вилучення:

а) ч. 5 ст.131-2 Конституції України, за якою законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;

б) підпункт 11 п.16-1 Розділу ХV «Перехідні положення», згідно з яким із дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» представництво відповідно до п.3 ч.1 ст.131-1 та ст.131-2 Конституції України виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01.01.2017; у судах апеляційної інстанції - з 01.01.2018; у судах першої інстанції - з 01.01.2019.

В разі прийняття Верховною Радою законопроекту в цілому, залишається виключне право адвоката на представлення інтересів особи у кримінальному провадженні.

Адвокати Vertis Law Firm надають кваліфіковану правову допомогу в цивільних, господарських та кримінальних справах. Завжди на зв'язку, звертайтесь!