Смак права

22.11.2018

Європейський суд з прав людини прийняв рішення, що смак харчових продуктів не є об'єктом авторського права і не може захищатися законом так само, як роботи літераторів, художників, кінематографістів або композиторів. При цьому пославшись на те, що смак їжі неможливо об'єктивно описати.

Таке рішення прийнято в результаті розгляду позову голландської компанії Levola Hengelo, що випускає вершковий сир з добавками зелені Heksenkaas, до іншого виробника сирів з Нідерландів - Smilde Foods, останній вивів на ринок схожий за складом продукт під назвою Witte Wievenkaas. У Levola визнали, що дії конкурента порушують їх права і звернулись до суду. В кінцевому результаті, Європейський суд вирішив, що на смаки харчових продуктів захист авторського права не поширюється. При цьому суд зазначив, що смак їжі не може бути визначений точно і об'єктивно. Він визначається на основі відчуттів і переживань, які є суб'єктивними і змінюються під впливом ряду властивих дегустатору чинників, таких як вік, уподобання в їжі і споживчі звички, а також від навколишнього оточення і ситуації, в якій вживається продукт.

VertiS LAW FIRM пропонує свої послуги із захисту авторського права на літературні твори, твори мистецтва та творчої діяльності, включаючи комп'ютерні програми, фільми, фотографії і скульптури, архітектурні проекти, рекламні проспекти, карти, технічні креслення. 

VertiS LAW FIRM - надійний правовий захист!