Сонячні панелі. Кримінальні справи

27.08.2019

Процеси, пов'язані з використанням сонячної енергетики, й сонячні батареї - предмет розгляду в кримінальному провадженні.

Аналізуючи діючу судову практику, це злочини проти власності або у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг.

Розслідування такої категорії справ потребує немало доказів.

Наприклад, у справі прокурор звертається до місцевого суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження за ознаками ч. 3 ст. 191 КК України. Предмет розслідування - привласнення службовими особами приватного товариства грошових коштів, які надходили на вказане підприємство у вигляді надбавки до «зеленого» тарифу у розмірі 5% під час виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання.

В даній справі, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які зберігаються у торгово-промисловій палаті (відповідні експертні висновки, сертифікати походження товару, системи кріплення фотоелектричних модулів та трекерних систем та інші). Вказані документи підтвердять або спростують факт привласнення службовими особами приватного товариства грошових коштів у вигляді надбавки за використання обладнання українського виробництва.

Інший приклад. Прокурор звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, що містять банківську таємницю у кримінальному провадженні, порушеному за ознаками злочинів ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України.

Службові особи підприємства задекларували придбання товарно-матеріальних цінностей, робіт та послуг на загальну суму понад 200 млн. грн. Предметом фінансово-господарських взаємовідносин стало придбання сонячних панелей та робіт з будівництва сонячних електростанцій. Однак, службові особи під час реалізації торгово-матеріальних цінностей, робіт, значно завищили їх вартість, що призвело до неправомірного завищення податкового кредиту з ПДВ, та як наслідок, незаконного відшкодування коштів з державного бюджету в особливо великих розмірах.

VertiS Law Firm надає юридичний супровід господарської діяльності та правовий захист інтересів підприємств усіх форм власності. Адвокати юридичної компанії VertiS Law Firm консультують та допомагають вирішити спір.