Сонячні панелі. Цивільна справа в суді

19.08.2019

Навколо нас сучасний світ. Змінюються предмети позовних заяв, що розглядають в суді. Як приклад, цивільна справа про сонячні батареї.

Особа звернулась до суду з позовом, в якому просила зобов`язати сусіда усунути перешкоди та знести металеві опори з фундаментом та 6 (шести) сонячних панелей, які Відповідач встановив на приватизованій присадибній земельній ділянці.

За матеріалами справи Позивач є власником земельної ділянки, цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Суд дослідив декілька Актів комісії житлово-комунального господарства селищної ради, про те, що сусідній землевласник на межі ділянки Позивача без його згоди встановив металеві опори панелей сонячних батарей. Конструкція виступає над його приватизованою присадибною земельною ділянкою та спричиняє затінення значної частини земельної ділянки Позивача.

А також суд дослідив письмові докази - рішення комісії про надання припису - знести металеву опору з фундаментом та 6 сонячних панелей, які Відповідач встановив на приватизованій земельній ділянці без згоди власника.

Суд спростував доводи Позивача та зазначив:

  • на прибудинковій території встановлено навіс з металевих конструкцій без влаштування фундаменту;
  • факт ухвалення рішення селищною радою про надання припису не підтверджує факт винесення такого припису;
  • не надано доказів що металеві опори панелей сонячних батарей, що влаштовані на межі земельних ділянок, спричиняють затінення значної частини земельної ділянки Позивача;
  • не надано висновку експерта або спеціаліста про розрахунок тривалості інсоляції.

Суд також критично оцінив доводи сторони позивача про те, що встановлення Відповідачем металевої опори панелей сонячних батарей спричиняють значну шкоду господарству, а Позивач не може в повному обсязі виростити сільськогосподарські культури, що насаджені ним на його земельній ділянці. Таких доказів суду не надано. Місцевий суд відмовив в задоволенні позову.

В даній категорії цивільних справ важлива оцінка доказів та обґрунтувань з обох сторін спору.

Адвокати Vertis Law Firm надають кваліфіковану допомогу в розгляді подібних справ в суді або в порядку досудового врегулювання. Звертайтесь до фахівців.