ТОРГОВЕЛЬНА МАРКА

25.11.2019
фото pixabay.com
фото pixabay.com

В законодавстві України використовуються такі поняття - «знак для товарів і послуг» і «торговельна марка».

Відповідно до ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», товарний знак - це позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб.

В ЦК України зазначено, що торговельною маркою може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатні для вирізнення товарів (послуг), що виробляються (надаються) однією особою, від товарів (послуг), що виробляються (надаються) іншими особами. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів.

Отже, торговельні марки - це позначення, які ідентифікують товари і послуги з певною особою і відрізняють їх від товарів і послуг, вироблюваних (надаваних) іншими особами.

Створення торгової марки - це початок процесу брендингу

Придумали унікальну назву для товару, створили фірмовий стиль, розробили дизайн, придумали слоган - це все ознаки для торгової марки. Товар може бути схожим на інші товари на ринку за своїми властивостями, але його візуальне оформлення вказує на створення власної торгової марки.

Приклади видів торговельних марок:

  • словесні позначення (слова, поєднання літер);
  • зображувальні позначення (зображення, малюнки, символи, фігури);
  • комбіновані позначення (різні елементи);
  • об'ємні позначення (фігури, різні комбінації).

Товарний знак засвідчує офіційну реєстрацію торгової марки чи бренду. Можливо зареєструвати словесний, візуальний або комбінований товарний знак. Логотип є товарним знаком, але потребує юридичного захисту від копіювання, тобто потрібно подбати про його реєстрацію.

Бренд - це дещо більше ніж торгова марка т

Завоювати популярність на ринку, знайти зв'язок з покупцями - такі основи для виходу торгової марки в категорії брендів. Тобто більшість споживачів серед інших різнозначних позицій обирають кращу, торгову марку, яка отримала більшість позитивних відгуків. Орієнтація на бренд спрощує процес вибору та приносить задоволення від товару. Це тонка межа маркетингу, тут відіграють велику роль ассоціації, досвід використання продукту, враження інших споживачів.

Щодо аналізу документального та юридичного оформлення торговельної марки - це запорука розвитку проекту на ринку.

Компанія Vertis Law Firm допоможе стати власником торговельної марки, що примножить здобутки компаній клієнтів та забезпечить вихід на новий рівень. Звертайтесь до спеціалістів з прав інтелектуальної власноті - адвокатів Vertis Law Firm!