Захист агробізнесу

14.03.2019

ЗАХИСТ АГРОБІЗНЕСУ 

Безпека вашої діяльності - це безумовно частина успіху компанії. Всі давно відкрито говорять про такі явища як захоплення активів компанії, рейдерство, перереєстрація та інше. Такі питання як правило виникають несподівано, і не в самий підходящий момент. У цій статті розглянемо обов'язковий пункт в діяльності підприємств агропромислового комплексу про поговоримо про забезпечення безпеки вашої справи.

Останнім часом, у сфері аграрного бізнесу рейдерство почастішало. І «непроханих гостей» залучають активи компанії: урожай, земля, техніка. Тактика і прихід таких «гостей» теж змінилася і крім фізичних методів все більше застосовуються інтелектуальні методи. Тихо і нікому не помітно може виявитися так, що в складі агрофірми нові обличчя (як виявляється за підробленими документами), які в наслідку здійснюють перереєстрацію компанії. Уже давно не новина, що ініціювати судовий процес в суді з подальшим арештом активів компанії, а також їх передачу на відповідальне зберігання, може бути прихованим рейдерством. І наслідки для відновлення статусу агрокомпанії і її повернення в «правове поле» - це час і великі витрати.

Рекомендую звернути увагу на початкові попереджувальні дії для безпеки вашої компанії. Основні ключі сучасного моніторингу безпеки агробізнесу є державні реєстри. Розглянемо головні джерела і пам'ятаємо: "Попереджений - значить озброєний". 

- https://inspections.gov.ua/ Слідкуйте за інформацією про перевірку вашого підприємства державними органами нагляду (контролю).

- https://sfs.gov.ua/businesspartner На сайті Державної фіскальної служби України ви можете дізнатися більше про свого бізнес-партнера, поточний стан розрахунків з бюджетом юридичної особи, це дозволяє вам враховувати його фінансове становище в разі договірних відносин між вами. 

- https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors Єдиний реєстр боржників. Ця інформація корисна, щоб перевірити своїх контрагентів, а також перевірити і знати, що вашій компанії там немає.

- https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors Перевірити статус вашої компанії, а також компанії контрагента можна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, де є найголовніша ключова інформація. 

- https://court.gov.ua/fair/ Реєстр судових рішень в допомогу для пошуку справ за участю ваших контрагентів і контрольна перевірка, що ви не є учасником судових розглядів. 

VertiS LAW FIRM надає юридичну допомогу та захист підприємств, у тому числі в сфері аграрного сектора. Ми підходимо до вирішення проблем комплексно і індивідуально, враховуючи всі чинники і ризики, щоб своєчасно убезпечити ваш бізнес від ризикованих угод, від несподіваних перевірок, або виникли судових розглядів і інших негативних моментів. Запрошуємо до співробітництва. 

Керуючий партнер VertiS LAW FIRM 

Дмитро Шапарьков